Jánošíkova výzva

aktivity inšpirované slovenskou kultúrou a tradičnými zvykmi

Jánošíkova výzva je nezabudnuteľná teambuildingová aktivita, ktorá vás zavedie do sveta slovenskej kultúry a tradičných zvykov. S inšpiráciou zo života nášho legendárneho Jánošíka, vám ponúkame širokú škálu aktivít od folklórneho pexesa až po tradičné zručnosti.

Táto výzva je ideálna pre tímy, ktoré chcú spoznať slovenské dedičstvo a súťažiť v zábavnom a vzdelávacom prostredí.

Teambuilding v téme Jánosíkova výzva zahŕňa nasledujúce aktivity:


  1. VEDOMOSTNÝ KVÍZ O SLOVENSKU: Otestujte svoje vedomosti o Slovensku v tomto vzrušujúcom vedomostnom kvíze. Budete odpovedať na otázky týkajúce sa histórie, geografie, kultúry a tradícií Slovenska. Táto aktivita testuje vedomosti a podporuje tímovú spoluprácu.

  2. NAVLIEKANIE DUCHNY: Osvojte si zručnosti našich starých mám a naučte sa ako navliekať tradičnú duchnu. Táto aktivita približuje kultúru a tradície Slovenska.

  3. PREKÁŽKOVÁ DRÁHA – ZDOLÁVANIE PREKÁŽOK S KNIHAMI NA HLAVE: Prekonávajte prekážky a udržte knihy na svojej hlave. Táto aktivita vyžaduje rovnováhu, koordináciu a odhodlanie.

  4. FÚRIKOVAČKA – PREKÁŽKOVÁ DRÁHA S NAKLADANÍM SENA NA FÚRIK: Prejdite prekážkovou dráhou, na ktorej budete na fúriku prekonávať rôzne prekážky a súčasne naň nakladať seno. Táto aktivita testuje fyzickú zdatnosť, rýchlosť a tímovú spoluprácu.

  5. HRA NA PAMÄŤ: Budete mať za úlohu zapamätať si postupnosť predmetov alebo slov a následne ich správne zopakovať. Táto aktivita rozvíja pamäť a koncentráciu.

  6. TRADIČNÁ SLOVNÁ NAHÁŇAČKA: Ide o štafetu, pri ktorej budú tímy súťažiť v hľadaní papierikov so slovami, ktoré sú zastaralé a priradiť ich k ich dnešnému ekvivalentu. Táto aktivita podporuje tímovú spoluprácu, rýchlosť a znalosť slovenského jazyka.

  7. HOD VALAŠKOU: Vyskúšajte si zručnosť v hode valaškou- tradičným slovenským nástrojom. Dôležitá je vzdialenosť, ale aj presnosť hodu. Táto aktivita vyžaduje silu, správnu techniku a zameranie na cieľ.

  8. FOLKLÓRNE PEXESO – PRIRAĎOVANIE KROJOV K ICH REGIÓNOM: Budete mať za úlohu priraďovať kroje k regiónom okiaľ pochádzajú. Táto aktivita podporuje vedomosti o slovenskej kultúre a tímovú spoluprácu.

  9. ŽMÝKAČKA: Súťaž pružnosti a rýchlosti. Cieľom je skákať nohy cez lano, ktoré je v pohybe. Táto aktivita vyžaduje rýchlosť a obratnosť. 


Image
Ing. Iveta Petrušová
Events & animation manager TRINITY HOTELS & RESORT