Rekonštrukcia kongresových priestorov hotela Sitno

12. mája 2023

Kongresové centrum hotela Sitno nebolo výrazne zastaralé, prečo teda prišlo k jeho rekonštrukcii?

“Vizuálne možno zastarané nebolo, ale videli sme pokrok, ktorý nastal v technike a chceli sme ho dobehnúť. Prerábať niečo v celoročne otvorenom hoteli je však nemožné a preto sme sa rozhodli využiť uzavretie hotela z dôvodu rekonštrukcie izieb a vynoviť aj kongresové centrum.”


Nové priestory vyzerajú skutočne prepracovane. Sú výsledkom dlhoročných úvah alebo nápady na ich využitie vznikali až spolu s prerábkou hotela? 

“Mnoho podnetov prišlo za tie roky postupne od klientov, no samozrejme potenciál, ktorý by kongresové centrum mohlo mať som videla aj ja. Celková vízia sa však kryštalizovala postupne. Som veľmi prekvapená, pretože som mala veľké očakávania, ktoré som ani nečakala, že by sa mohli splniť, ale splnili sa.”

Kde ste sa inšpirovali? Je interiérový dizajn vaším koníčkom?

“Interiérovému dizajnu sa nijako nevenujem, no myslím, že mám zmysel pre pekné veci. Ako som už spomenula, inšpirácia prichádzala jednak spätnými väzbami od klientov alebo aj mojim vlastným pozorovaním a sledovaním možností na zlepšenie, keďže v hoteli pracujem už niekoľko rokov. No a samozrejme sa inšpirovali aj priestormi iných kongresových hotelov. Snažili sme sa inšpirovať od tých najlepších vo svete a dosiahnuť ich úroveň, ak nie aj vyššiu.”


Patríte medzi tých, ktorí aj doma večne reorganizujú priestory? Bola toto pre vás príležitosť, ako sa konečne realizovať a ukázať, čo vo vás je?

“Je pravda, že doma rada zútulňujem priestory a dotváram ich rôznymi doplnkami, no tu išlo skôr o zefektívnenie využitia priestoru. Preto napríklad prišlo k vytvoreniu variabilného priestoru- možnosti spojiť dve kongresové sály do jedného veľkého priestoru aby sme poskytli možnosti aj tým najväčším usporiadateľom. Bolo to teda aj pre mňa niečo celkom iné a nové.”


Boli všetky vaše nápady zrealizovateľné alebo ste si občas odskočili do sveta fantázie a architekti vás museli stiahnuť späť na zem?

“Ako som spomenula, som až prekvapená, že sa moje možno až priveľké očakávania poväčšine splnili. Medzi najdôležitejšie požiadavky patrili nové technológie a zrušenie niektorých izieb, čo dovolilo vytvoriť ucelené kongresové centrum, do ktorého nebude zasahovať ubytovacia časť. A k tomu nakoniec aj došlo.”


Aké to pre vás bolo? Navrhovať priestory kongresového centra. S akými nástrahami ste sa museli vysporiadať a aké prekážky vás pri navrhovaní čakali? 

“Tým, že sme chceli aby nové priestory vyhovovali čo najširšiemu spektru klientov, mali sme aj veľký tím ľudí, ktorí rozhodovali o jednotlivých bodoch prerábky. A ako to už býva, dohodnúť sa bol najväčší oriešok." :)

"Pre väčšinu z nás to však bolo niečo nové, čo nás určite v mnohom obohatilo a trochu sme si spestrili pracovnú rutinu niečím kreatívnym. Určite to bola super skúsenosť, ktorá sa až tak často nenaskytne a som za ňu vďačná.”


Koľko ľudí sa podieľalo na návrhu? 

“Išlo o 10 členný tím.”


Aké teda bude nové kongresové centrum? Na čo sa môžu jeho návštevníci tešiť?

“Ako by som to zhrnula čo najlepšie… Bude krajšie, modernejšie, priestrannejšie.

Ide o najväčšie kongresové centrum na strednom Slovensku, s najnovším technickým vybavením. Určite má čím zaujať. Hlavne svojou variabilitou. Priestory je možné prispôsobiť na najrôznejšie typy podujatí- či už na kongresy, galavečer, párty s koncertom, ale aj mnohé ďalšie.”


Čím bude nové kongresové centrum výnimočné?

“Okrem najmodernejších technológií, variabilných možností využitia a kapacity mu podľa mňa výnimočnosť dodáva práve poloha hotela v srdci prírody. Priamo z kongresovej sály je výhľad na Štiavnické vrchy."

"Veľkú výhodu poskytuje areál hotela. Ide o jeden z najväčších hotelových areálov, ktorý ponúka možnosti na množstvo športových či iných aktivít. Akékoľvek podujatia sa tak dajú prepojiť aj s teambuildingom v tomto krásnom prostredí."


"Jednou z najväčších výhod je určite vlastná eventová agentúra siete Trinity Hotels & Resorts - Boutique events. Klienti si tak u nás neprenajímajú iba sálu, ale sme schopní im zabezpečiť kompletné podujatia na kľúč. Pretože ako aj radi vravíme, u nás to prenájmom priestorov nekončí."


Keď ste prvýkrát videli kompletnú vizualizáciu, splnila vaše predstavy?

“Áno! Akokoľvek neuveriteľne to znie, hneď prvá vizualizácia vyzerala presne tak, ako som si predstavovala. Dokonca lepšie! Ale na 99% je to presne to, čo sme chceli vytvoriť.”


Aké sú vaše očakávania po otvorení kongresového centra?

“Dúfame, že príde čo najviac klientov a využijú ho na to, na čo je určené. Dúfame, že nadchne našich starých klientov, ale samozrejme aj, že priláka nových.”


Samozrejme v to dúfame aj my a nevieme sa dočkať, ako budú nové priestory vyzerať vo svojej finálnej podobe. Je pravda, že už veľa nechýba. Otvorenie hotela a aj jeho kongresových priestorov sa každým dňom blíži. Už teraz si ich môžete rezervovať na svoje nadchádzajúce podujatia.