Ako zorganizovať úspešný teambuilding

19. apríla 2023

Lámete si hlavu nad organizáciou teambuildingu? Ani sa nedivíme. Zorganizovať ho nie je vôbec jednoduché. Preto vám prinášame niekoľko tipov na organizáciu úspešného teambuildingu.


  1. Plánujte včas

Zorganizovať teambuilding je časovo náročné. Určite ho začnite plánovať dostatočne vopred aby ste boli pripravení na všetky prípadné komplikácie a zdržania.


  1. Definujte si cieľ

Samozrejme, že všeobecným cieľom teambuildingu je upevniť vzťahy, no svoj tím by ste mali poznať lepšie a tomu prispôsobiť aj teambuildingové aktivity. Máte stabilný kolektív, v ktorom sa ľudia poznajú, no možno to medzi nimi škrípe a chceli by ste ich zblížiť? Kolektívna aktivita, pri ktorej musia fungovať ako jeden by to mohla zariadiť. Alebo máte naopak pomerne mladý tím, kde sa ľudia poznajú len málo? Zvoľte aktivity, pri ktorých sa lepšie spoznajú. Či ste mali len náročné a vypäté obdobie a chcete svojmu tímu dopriať zaslúžené uvoľnenie? Pripravte im skvelú párty.


  1. Poznajte svojich ľudí

Jednotlivé aktivity na teambuildingu by mali byť v súlade so záujmami ľudí z vášho tímu. Ak väčšina ľudí u vás športuje, sú športové aktivity super, no ak viete, že majú k športu skôr zdráhavý postoj, zvoľte radšej iné aktivity. Je samozrejmé, že sa nikdy nedá vyhovieť všetkým, no snažte sa riadiť hlasom väčšiny. Svojmu tímu tak ukážete, že ich poznáte, zaujímate sa o nich, a čo viac, rešpektujte ich a to určite pomôže aj vzťahom vo firme. 


  1. Vyberte vhodný čas a lokalitu. 

Tak napríklad, teambuilding uprostred dovolenkovej sezóny asi nebude praskať vo švíkoch a takisto ani v lokalite, do ktorej sa vaši ľudia nevedia dopraviť. V takom prípade bude fajn myslieť aj na zabezpečenie odvozu.


Toto sú veci, ktoré by ste mali mať premyslené ešte predtým, než začnete čokoľvek organizovať. Samotná organizácia teambuildingu je ešte omnoho zložitejšia a preto odporúčame, zveriť ju do rúk odborníkom. 


V Trinity Hotels & Resorts máme s organizáciou teambuildingov bohaté skúsenosti. Vybrať si môžete z troch lokalít, v ktorých sa nachádzajú naše hotely, z ktorých každá je jedinečná- Hotela Senec na brehu Slnečných jazier, Hotela Sitno v srdci Štiavnických vrchov a Hotela Atrium priamo pod Tatrami. Okrem toho, každý z našich hotelov disponuje unikátnymi priestormi, ako napríklad kreatívne dielne Art Club či kulinárske štúdio Foodie, ktoré sú absolútne jedinečné a ktoré môžete využiť pre svoj teambuilding. 


Starosti s organizáciou pritom môžete nechať na nás. O všetko sa postará naša interná eventová agentúra, ktorá pre vás vymyslí a zorganizuje teambuilding na mieru. Hladký priebeh zabezpečí využívanie našich vlastných zdrojov a overených dodávateľov, s ktorými máme dlhodobé spolupráce. Na vás je potom len prísť a zabaviť sa. 


Stačí si vybrať o aký typ teambuildingu máte záujem.


Niečo pre športovcov

Máte vo firme športových nadšencov? Zorganizujeme pre vás teambuilding na vode, skale či snehu alebo firemné športové hry. V prípade, že chcete na teambuilding pozvať aj  rodinných príslušníkov, zorganizujeme pre vás Family day.

Vystúpte zo sterotypu

Potrebujete trochu vypustiť paru? Usporiadame pre vás tematické večierky, ktoré narušia každodennú rutinu. Buďte na chvíľu niekým iným- gangsterom z čias Great Gatsby či latino divou. Alebo ochutnajte chuť harazdu počas Casino night, privoňajte k exotike Hawaja či sa ponorte do čias minulých na našej Retro party.

To sú len niektoré z mnohých tém, ktoré si môžete vybrať pre svoj teambuilding. A stále pre vás vymýšľame ďalšie. Už čoskoro vám predstavíme novinky, na ktorých pracujeme. Ktorúkoľvek si však pre svoj teambuilding vyberiete, prispôsobíme ju na mieru vašim potrebám. Lebo v Trinity Hotels & Resorts nám na detailoch záleží.